شناسایی محل اختفا و دستگیری همراهان هتاک راننده لندکروز حادثه‌ساز

محل اختفای عاملان ضرب و شتم پلیس راهنمایی و رانندگی توسط همراهان هتاک راننده خودرو لندکروز حادثه‌ساز شناسایی و سه نفر از متهمان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار احمد نوریان با تشریح این خبر اظهارداشت: مطابق اطلاع رسانی های صورت گرفته، این حادثه روز پنجشنبه ۹۷/۶/۱ در جاده شیراز کازرون که ماموران پلیس راه برابر شرح وظایف، دوربین های لیزرینگ خود را برای کنترل عبور و مرور خودروها، امنیت جاده ها و نیز هشدار و تذکر به رانندگان خاطی مستقر کرده بودند، رخ داد.

وی ادامه داد: وضعیت عادی بود، تا اینکه خانواده ای برای نقص فنی خودرو ۲۰۶ از ماموران پلیس درخواست کمک می کند، افسر وظیفه شناس با مشاهده این صحنه به کمک سرنشینان خودرو رفته و با راننده ۲۰۶ تلاش می کند تا خودرو را به کناری هدایت کنند.

سخنگوی ناجا افزود: در این اثنا، به مامور پلیس، واژگونی یک خودروی لندکروز که با سرعت غیرمجاز حرکت می کرد را اطلاع می دهند، وی نیز بلافاصله خود را به صحنه حادثه رسانده اما با عکس العمل غیرانسانی یکی از همراهان این خودرو مواجه شده که این امر به درگیری و تعرض به پلیس منجر می شود که با آمدن گشت پلیس، ضاربان از محل حادثه متواری می شوند.

این مقام ارشد انتظامی به تاکید فرمانده محترم نیروی انتظامی مبنی بر پیگیری و برخورد قاطع و قانونی با ضاربان افسر زحمت کش پلیس راهور اشاره و بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و نیز اقدامات اطلاعاتی، تاکنون ۳ نفر از متهمان دستگیر شده اند که یکی از آنها راننده لندکروز است که به سرعت غیرمجاز خود با ۱۳۷ کیلومتر اعتراف کرد، این در حالی است که سرعت مجاز در این محور ۸۰ کیلومتر در ساعت تعیین شده است.

سردار نوریان با بیان اینکه متهم دوم این پرونده، یکی دیگر از عوامل ضارب مامور پلیس بوده است، گفت: نفر سوم برادر یکی دیگر از ضاربان است که هنگام درگیری به قصد تخریب چهره پلیس و زورآزمایی ضارب، فیلمبرداری کرده است. البته در این حادثه ۲ نفر فیلم گرفته اند که در فضای مجازی و شبکه ای اجتماعی منتشر شده است.

  1. سخنگوی ناجا خاطرنشان کرد: نفر دوم، کسی است که در افشای چهره این افراد خلافکار و مجرم نقش اصلی داشته که به دنبال آن موجی از اعتراضات مردمی علیه اقدام مجرمانه آنها در فضای مجازی شکل گرفت و حمایت های مردمی را به همراه داشت که شخصاً از اقدام به موقع وی تشکر و قدردانی می کنم.

سردار نوریان ادامه داد: هنوز یکی از ضاربان با توجه به اینکه کار بسیار غیرانسانی، ناجوانمردانه و مجرمانه انجام داده ، متواری و مخفی شده است که مأموران در تعقیب وی هستند؛ ظاهرا این متهم از افراد سابقه دار کیفری نیز هست.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: درگیری و هتاکی مجرمان و متهمان با پلیس در بسیاری از کشورها بعضاً اتفاق می افتد، در ایران نیز سالانه بسیاری از محیط بانان و حافظان امنیت عمومی و اجتماعی از سوی مجرمان متهمان مورد حمله قرار می گیرند اما این پرونده از جمله پرونده های نادری است که هیچ تعقیب و گریزی بین مجرمان (عوامل ضرب و شتم) و افسر پلیس راه شیرازی رخ نداده است.

وی ادامه داد: پیرو اظهارات راننده خودرو لندکروز به دلیل سرعت بالا و عدم توانائی در کنترل خودرو دچار سانحه شده است. لذا دلیلی برای اعتراض یا حمله به پلیس وجود نداشت البته این موضوع در دست بررسی است همین مسأله موجب شده تا موجی از احساسات عمومی توسط مخاطبان رسانه ای و مردم فهیم و قدرشناس کشور بوجود آید و با پلیس همدردی کرده و خواستار برخورد شدید با مجرمان باشد.

سخنگوی ناجا خاطرنشان کرد: برابر ماده ۶۰۷ و ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی ( بخش تعزیرات) هر گونه توهین، حمله و مقاومت که با علم و آگاهی نسبت به مأموران حین انجام وظیفه آنان به عمل آید، جرم محسوب می شود و مجازات قانونی مشخصی برای آن پیش بینی شده است.

سردار نوریان در پایان خاطرنشان کرد: مراحل قانونی رسیدگی به پرونده در حال انجام است ملاحظات و تدابیر سازمانی پیرامون این پرونده به ما اجازه انتشار اطلاعات بیش از این را نمی دهد تا ان شاء الله در آینده نزدیک اخبار تکمیلی اطلاع رسانی شود.

کد خبر 4391782
mehrnews.com/news/4391782

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *